Wybór tv, samsung, hisense, Philips

piotr46

New member
Witam

Planuje zakup telewizora. Głównie zależy mi na "dobrym" Obrazie. Mam trzy propozycje. Jednak moja wiedzą dot. TV jest znikoma . Aktualnie mam Samsunga ue50mu6172u i jestem z niego zadowolony, ale na nowy salon jest za mały. Do każdego telewizora mam kilka pytań. jaki wybór jest najsensowniejszy?

1.Samsung 65q80b
W zasadzie tutaj brak pytań. Kwestia tylko czy jest tego warty i czy faktycznie z tych trzech ma najlepszy obraz. Najbardziej mi zależy, żeby czarny był czarnym a nie szary. Mówię tutaj o widocznym podświetlania tv.

2. Hisense 65u7hq
Zaletą jest cena i to, że nie odstaje w testach za mocno q80b. Myślę, że to najlepszy wybór cena/jakość. Jednak jakość może być typowo chińska, więc losową :) i brak HBO . Jak oceniacie jakość tych TV?

3. Philips 65pus8807/12 lub jego bliźniak 8857/12
Zauroczyl mnie ambilight, szkoda, że jest tylko trojstronny. Jest jakiś sposób lub gotowe rozwiązanie na dołożenie czwartego dolnego paska? Podobno ma gorsze kolory i czerń niż hisense i samsung no i brak full array.

Co do systemu to przeżyje android tv.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - Salon 22 metry
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 3 osoby (ja i żona, dziecko roczne - bajki)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na przeciwko jest okno, ale słońce bezpośrednio nie pada na telewizor
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dość dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder HDMI i kabel sieciowy
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? wzmacniacz i głośniki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? do 10 godzin.
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, bajki, wiadomości,
13. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak
14. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Dzień i wieczorem
15. Preferencje co do wielkości? 65 cali
16. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie, brak wszystkich apek lub ich zacinanie
17. Preferencje co do marki? brak
18. Czy telewizor ma mieć 3D? nie
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5 tys
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie z tych co podałeś najlepiej wypełni potrzeby 65PUS8807 , masz za 4899 zł z pakietem dodatkowym.
Masz szybkie działanie, dobrą czerń, dobry dźwięk, wszystkie możliwe aplikacje.
 
Do góry